Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 10 komentarzy

Krzysztof Kowalczyk

Krzysztof Kowalczyk - Uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW (www.jow.pl).

Zmieleni.pl Lublin - pierwsze działania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Relacja z lubelskich działań na rzecz wprowadzenia JOW w ramach akcji Zmieleni.pl.

Od początku akcji Zmieleni.pl w całej Polsce zawiązało się ponad 70 grup aktywnie działających na rzecz wprowadzenia JOW – zbierających podpisy, organizujących spotkania i happeningi. 10 XI i 24 XI 2012 r. w wielu miastach Polski odbyły się happeningi inicjujące zbieranie podpisów za referendum ws. wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu.

 
Poniżej chciałbym przedstawić pierwsze działania grupy, w której mam przyjemność działać. Lubelska grupa Zmielonych zawiązała się 5 X 2012 r. i tworzą ją głównie studenci lubelskich uczelni. Do grupy dołączył też dr Marian Antosz z Lublina – autor nierozpatrzonej do dziś skargi do Sądu Najwyższego na obowiązujący kodeks wyborczy: //kkowalczyk.nowyekran.net/post/25528,kolejna-skarga-do-sadu-najwyzszego
 
Zmieleni.pl Lublin zaczęli się spotykać na cotygodniowych spotkaniach, przygotowując happening, który odbył się 10 XI 2012. Przygotowano transparenty, hasła i scenariusz wydarzenia z inscenizacją przybycia do Lublina „wielkiego dygnitarza”. Powstały też dwa filmy promujące happening i zachęcające Lublinian do wzięcia w nim udziału:
 
Lubelski happening wzbudził duże zainteresowanie lokalnych mediów. Szczególne podziękowania należą się telewizji internetowej ITTV, która towarzyszyła nam najdłużej i zapewniła ponad godzinną transmisję na żywo z naszego wydarzenia:
 
Relacje z happeningu odbywającego się w przededniu Dnia Niepodległości zamieściły też TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Er i portal Gazeta.pl:
 
 
TRWA ZBIÓRKA PODPISÓW ZA REFERENDUM WS. JOW!

Lubelski punkt zbiórki kart z podpisami referendalnymi znajduje się w siedzibie Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMCS, gdzie pełnione są stałe dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 18:00:
 
NZS UMCS
ul. Radziszewskiego 17, pok. 0
20-031 Lublin

Na listę należy wpisywać dane zgodnie z dowodem osobistym. Osoba zbierająca podpisy powinna podpisać się z tyłu listy imieniem i nazwiskiem. Uzupełnione listy, zabezpieczone przed "przypadkowym otwarciem", można też wysyłać na adres NZS UMCS z dopiskiem „Zmieleni.pl”.

Podpisy są publicznie zliczane w odstępach 14-dniowych. Całość jest nagrywana i protokołowana, a następnie wysyłana do organizatorów z centrali akcji.

Jeśli popierasz ideę JOW, i chciałbyś zebrać podpisy poparcia w swoim środowisku, wzór listy do pobrania znajdziesz tutaj:
//zmieleni.pl/referendum/

Zachęcamy do zbierania podpisów. Liczy się każdy głos poparcia!
 
 
Zmieleni.pl Lublin
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY